Vloženo: 30.9.2021 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 613x

Složení školské rady pro období 2021 – 2024

Na základě voleb ze dne 22. 6. 2021 byly zvoleny:

1. za zákonné zástupce žáků

Yveta Černohorská a Iveta Pavlíková

1. za pedagogické pracovníky

Mgr. Lenka Kalivodová a Mgr. Zuzana Koštířová

1. za zřizovatele

Alena Smutná a Soňa Kapicová

Základní úkoly školské rady

Školská rada plní úkoly podle § 168 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):

1. Schvaluje:
  • výroční zprávu o činnosti školy
  • školní řád a navrhuje jeho změny
  • pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků na ZŠ
  1. Projednává:
  • návrh rozpočtu školy na další školní rok
  • inspekční zprávy České školní inspekce a jiné
  1. Vyjadřuje se:
  • k rozboru hospodaření a navrhuje opatření ke zlepšení
  • k návrhu ŠVP a k jeho následnému uskutečňování
  1. Podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy
  2. Podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu

ve školství a dalším orgánům státní správy

O schválení dokumentů uvedených v odstavci 1 rozhodne školská rada do jednoho měsíce od jejich předložení ředitelem školy. Pokud školská rada tento dokument neschválí, ředitel školy předloží dokument k novému projednání do jednoho měsíce.  Není-li dokument schválen ani při opakovaném projednání nebo pokud školská rada neprojedná dokumenty uvedené v odstavci 1 do 1 měsíce od jejich předložení ředitelem školy, rozhodne o dalším postupu bez zbytečného odkladu zřizovatel.