TP ŠD

ŠD při ZŠ a MŠ Kosmonautů 177, Děčín XXVII, p.o., 40502

ROČNÍ TEMATICKÝ PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2018/2019

ZÁŘÍ - "Putování po mořích" - projekt

ŘÍJEN - "Dědeček hříbeček"

LISTOPAD - Vzpomínka na léto

PROSINEC - Vánoční

LEDEN - "Trosečníci na ostrově" - projekt

ÚNOR - Karnevalové veselí

BŘEZEN - Švihadlová princezna, fotbalový král

DUBEN - Velikonoční jarmark

KVĚTEN - Trénujeme tělo i mozek

ČERVEN - "Hurá za pokladem"

ZÁŘÍ

1. Maskot školní družiny - celodružinová výtvarná soutěž o nejhezčího maskota pro školní rok 2018/2019 - "Putování po mořích", celodružinový výtvarný projekt (Člověk a svět práce)

2. Přivítání prvňáčků - zábavné odpoledne, seznámení a představení prvňáčků starším kamarádům ze školní družiny (Lidé kolem nás)

ŘÍJEN

1. Tradiční turnaj ve stolním tenise (Člověk a zdraví)

2. "Dědeček hříbeček" - celodružinová výtvarná soutěž, kreslení a práce s přírodním materiálem (Člověk a svět práce)

3. "100 let republiky" - poznej Česko na koberci - připomínáme si vznik republiky (Lidé kolem nás)

1. "Společné čtení" - z oblíbených knih dětí (Lidé kolem nás)

2. "Vzpomínka na léto" - celodružinová výtvarná soutěž, práce s přírodním materiálem (mušle, oblázky apod.) (Člověk a svět práce)

3. Chci být fit" - pečujeme o své zdraví, celodružinová výtvarná soutěž (Člověk a zdraví)

PROSINEC

1. Vánoční vyrábění - výroba ozdob a dárků, práce s různým materiálem (Člověk a svět práce)

2. "Hvězdy nejen na obloze" - napodob svůj vzor (idol, hvězdu) - zábavné odpoledne (Lidé kolem nás)

3. Setkání pod vánočním stromečkem - vánoční besídka, tradiční setkání celé družiny, povídání si o tradicích, ochutnávání cukroví, zpívání, soutěže (Lidé kolem nás)

LEDEN

1."Co (koho) si vzít na opuštěný ostrov" - literárně-výtvarný kvíz, celodružinový literární a výtvarný projekt

2. "Všichni proti všem" - turnaj ve vybíjené, sportovní odpoledne (Člověk a zdraví)

3."Fičíme si z kopce" - radovánky na sněhu, společné bobování (Člověk a zdraví)

ÚNOR

1. Karneval - na téma "Život nad i pod hladinou moří" - soutěže, tancování, vyhlášení nejhezčí masky, celodružinová akce (Lidé kolem nás)

2. "Zpěváček Kosáček" - celodružinová pěvecká soutěž (Lidé kolem nás)

BŘEZEN

1. "Racek = dobrý letec" - závody "strojů" vlastní výroby (vlaštovky z papíru) (Člověk a svět práce)

2. Výroba dárků pro nové prvňáčky k zápisu (Člověk a svět práce)

3. "Švihadlová princezna, fotbalový král" - celodružinová sportovní soutěž o nejlepšího střelce a princeznu (Člověk a zdraví)

DUBEN

1. Velikonoční vyrábění na jarmark - práce s různým výtvarným i přírodním materiálem (Člověk a svět práce)

2. Keramika v DDM Březiny ke Dni matek (Člověk a svět práce)

KVĚTEN

1. Dopravní den u nás v ŠD na zahradě (kolo či koloběžka) - jízda zručnosti a znalosti dopravních značek (Člověk a zdraví, Lidé kolem nás)

2. "Olympiáda ŠD" - soutěž pořádá DDM Březiny, sportovní klání mezi jednotlivými družstvy školních družin z Děčína (Člověk a zdraví)

3. "Dáma a Král" - celodružinový turnaj ve stolní hře Dáma

ČERVEN

1. Dětský den - "Piráti hledají poklad" - speciální procházka s úkoly a hledání pokladu (Člověk a zdraví)

2. Vyhodnocení naší celoroční práce - ocenění nejaktivnějších dětí (Lidé kolem nás)