TP ŠD

KVĚTEN – Trénujeme tělo i mysl

ČERVEN – Zábava v pohybu

ZÁŘÍ

1. Přivítání prvňáčků – zábavné odpoledne, seznámení a představení prvňáčků starším kamarádům ze školní družiny (Lidé kolem nás)
  2. Kola a koloběžky – dvě sportovní odpoledne ve ŠD, jízda zručnosti na zahradě školy (Člověk a zdraví)

ŘÍJEN

1. “Království stromů“ – celodružinový výtvarný projekt, kresba, malba, frotáž …, práce s různým materiálem (Člověk a svět práce)
  2. „Bramborování“ –co všechno se dá dělat z brambor (bramborová razítka, skřítci, bramboráky … (Člověk a svět práce)
  3. „Bojíme se rádi“ – Strašidelný den, práce s různým materiálem (Lidé kolem nás, Člověk a svět práce)

1. „Kloboučku hop“ – celodružinová soutěž o nejlepšího hráče (Lidé kolem nás)
  2. „Hod šiškou“ – celodružinová soutěž v hodu šiškou (Člověk a zdraví)
  3. „Podzimní had z listů“ – celodružinová soutěž mezi odděleními o nejdelšího hada, práce s přírodním materiálem (Člověk a svět práce)

PROSINEC

1. Vánoční vyrábění, vyrábění na jarmark – výroba ozdob a vánočních dekorací, práce s různým materiálem, výroba mýdel (Člověk a svět práce)
  2. Setkání pro vánočním stromečkem – vánoční besídka, tradiční setkání celé družiny (oddělení), povídání si o tradicích, ochutnávka cukroví, zpívání, soutěže (Lidé kolem nás)

LEDEN

1. „Fičíme si z kopce“ – radovánky na sněhu, společné bobování (v případě, že nebude sníh – „Všichni proti všem“ – turnaj ve vybíjené) (Člověk a zdraví)
  2. „České pohádky“ – celodružinový projekt
  3. „Zkus co zvládneš“ – skok přes švihadlo, výdrž ve sporu – celodružinová sportovní soutěž (Člověk a zdraví)

ÚNOR

1. Karneval – na téma „Můj český pohádkový hrdina“ – masky z českých pohádek, soutěže, tancování, vyhlášení nejhezčí masky – celodružinová akce (Lidé kolem nás)
  2. „Kosáček zpěváček“ – celodružinová pěvecká soutěž (Lidé kolem nás)

BŘEZEN

1. „Náš kamarád robot“ – celodružinová soutěž (rozdělena na mladší (1.,2.,3.tř.) a starší (4.,5.tř.)) (Lidé kolem nás)
  2. Velikonoční vyrábění – práce s různým výtvarným a přírodním materiálem (Člověk a svět práce)
  3. Výroba dárků pro nové prvňáčky k zápisu (Člověk a svět práce)

DUBEN

1. „U nás na dvorku“ – celodružinový výtvarný projekt, zvířata u nás na dvorku a jejich mláďata (Lidé kolem nás)
  2. Atletický týden – běh, hod, skok, různé soutěže a závody (Člověk a zdraví)
  3. „Slet čarodějnic“ – výtvarná tvořivá práce s různým materiálem (Člověk a svět práce)

KVĚTEN

1. Olympiáda ŠD – soutěž pořádá DDM Březiny, sportovní klání mezi jednotlivými družstvy školních družin z Děčína (Člověk a zdraví)
  2. Keramika v DDM Březiny (Člověk a svět práce)
  3. „Chytrý kvíz“ – na téma „Svět kolem mě“ - celodružinová akce pro skupiny, dvě obtížnosti (mladší 1.-3.tř., starší 4.,5.tř.) (Lidé kolem nás)

ČERVEN

1. Zábavné odpoledne plné her a soutěží (skákání v pytli, hod na cíl, přenášení vody, hod do plechovek … (Člověk a zdraví)
  2. Vyhodnocení naší celoroční práce – ocenění nejaktivnějších dětí (Lidé kolem nás)