Kontakty VP+KP

e-mail: rusova@zsbreziny.cz

tel. č.: 731495233

Konzultační hodiny: Po - 14.00 - 15.00
nebo kdykoliv po telefonické dohodě

• KARIÉROVÝ PORADCE poskytuje:

• základní skupinová šetření k volbě povolání, administraci, zpracování a interpretaci zájmových dotazníků (v rámci vyučovacího předmětu Svět práce i ve spolupráci s Úřadem práce)
    • individuální šetření k volbě povolání a poradenství v této oblasti, poradenství zákonným zástupcům s ohledem na očekávání a předpoklady žáků (ve spolupráci s třídním učitelem)
    • informace o studijních možnostech, pomoc při vyplnění a včasném odeslání přihlášek ke studiu
    • organizaci schůzky se zákonnými zástupci vycházejících žáků
    • zajištění dostatečného počtu informačních materiálů o možnostech studia na středních školách a jejich zprostředkování žákům (brožury, prezentace škol, využití dnů otevřených dveří)
    • zajišťování skupinových návštěv žáků školy v Informačním poradenském středisku Úřadu práce a na některých středních školách ve městě
    • zprostředkování nových informací ohledně přijímacího řízení na střední školy
    • předávání odborných informací z oblasti kariérového poradenství pedagogickým pracovníkům školy